Donos Rusickiego na PDS

Załączona dokumentacja:

Donos Rusieckiego na PDS (plik w formacie PDF)

Uniewinnienie ppłk ds.Jerzego B (plik w formacie PDF)

 

Komentarz: materiał przysłany na redakcyjną pocztę za co serdecznie dziękujemy. Sprawa dotyczy noszenia mundurów. Zawodowi żołnierze mogą nosić mundur jedynie na służbie (dlatego mundurów Wojska Polskiego na ulicach miast nie widać właściwie wcale). Czyżby była to kolejna forma walki z polskością i patriotyzmem? Redakcja.

Poseł na Sejm RP Jarosław Rusiecki w trakcie 19. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej złożył interpelację do Ministra Obrony Narodowej w sprawie używania mundurów polowych Wojska Polskiego wraz z oznaczeniami stopni wojskowych. Treść interpelacji Sejmowej:
Od około dwóch lat istnieją na terenie powiatu ostrowieckiego Polskie Drużyny Strzeleckie. Tzw. Brygada Świętokrzyska Polskich Drużyn Strzeleckich istnieje oficjalnie od 27.12.2011r. Ich aktywność skupia się obecnie głównie na terenie Gminy Kunów i okolicznych powiatów; przejęli oni jeden ze sztandarów kombatanckich oraz uczestniczą w różnych uroczystościach, nie tylko państwowych. Od tego czasu od innych podobnych organizacji jak OSW „Strzelec” oraz organizacji kombatanckich do mojego biura poselskiego napływają sygnały o nieregulaminowym noszeniu mundurów polowych Wojska Polskiego wraz z oznaczeniami stopni wojskowych na naramiennikach. Czy ta sytuacja jest panu Ministrowi znana i czy odbywa się zgodnie z regulaminem i normami przyjętymi przez Ministerstwo Obrony Narodowej?

Poseł Jarosław Rusicki

Poseł Jarosław Rusicki

Komentarz internetowy:

Panie Pośle tym kuriozalnym donosem na Polskie Drużyny Strzeleckie wystawił Pan sobie świadectwo braku elementarnej wiedzy historycznej a także katolickiej przyzwoitości. Sam brał Pan udział w podniosłej uroczystości przekazania sztandaru kombatanckiego w Kunowie pod opiekę miejscowych Polskich Drużyn Strzeleckich, bo zostało tam dwóch leciwych i niedołężnych z powodu wieku kombatantów. Dzięki temu ten zasłużony sztandar nie poszedł do lamusa a żyje biorąc udział w patriotycznych uroczystościach. Jest to rzecz godna pochwały a nie nagany jak według pańskiego donosu wynika. 

Pisze Pan bzdury o stopniach i mundurach polowych. Niech Pan pospaceruje nad rzekę Kamienną lub zalewem na Wiórach i zobaczy Pan co drugiego wędkarza w mundurze polowym moro. Niech Pan doniesie na nich do żandarmerii wojskowej ” o nieregulaminowym noszeniu mundurów polowych Wojska Polskiego”. 

Agencja Mienia Wojskowego od lat prowadzi wysprzedaż sortów mundurowych i sam Pan sobie może kupić mundur moro w składnicy czy na bazarze. Stopnie które noszą strzelcy są stopniami organizacyjnymi a nie wojskowymi wyróżniają się skrótem ds. i tylko człowiek nierozgarnięty myliłby je ze stopniami Wojska Polskiego. Tak jak strzelcy których tak Pan hołubi noszą stopnie ze skrótem „ZS”. W końcówce Pańskiego donosu jest kolejny przykład Pańskiej nie wiedzy historycznej. ” Ze swojej strony wiem , ze OSW „Strzelec” jest organizacją o tradycjach niepodległościowych, działająca od początków wskrzeszenia niepodległego państwa. ” Wypadałoby wiedzieć jeżeli zabiera Pan głos Panie Pośle, że jeszcze w czasie zaborów 1910 r -1911 r. powstały i zostały zarejestrowane w zaborze austriackim trzy niezależne organizacje niepodległościowe: ZWIĄZEK STRZELECKI, POLSKIE DRUŻYNY STRZELECKIE i STRZELEC.

Zaś OSW Strzelec jest organizacją młodą, mającą kilkanaście lat. Organizacje   z czasów zaborów wywodziły się z rożnych nurtów politycznych, dwie: Związek Strzelecki i Strzelec   z nurtu socjalistycznego a PDS z nurtu narodowej demokracji. Wypada to wiedzieć Panie Pośle, jeżeli zabiera się oficjalnie głos na forum Sejmu. Większość ludzi z ostrowieckiego PDS glosowało na PIS, teraz już żaden z nich nie zagłosuje na Pana a jeszcze wyjawimy Pana niekompetencje publikując treść tej interpelacji.   Uczyć się Panie Pośle należy do końca życia, jeżeli chce się mieć coś mądrego   do powiedzenia, bo rzeczy nie mądre   tylko się od rzeczy plecie.

Pułkownik Wojska Polskiego